venue burgee

Wednesday Night Race Series II

Royal Nova Scotia Yacht Squadron

Weds Series II

A Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: PHRFTOT, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Helm Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st A Dragonfly Keith Amirault 21 2.0 1.0 1.0 3.0 (10.0 TLE) 6.0 3.0 26.0 16.0
2nd A One More Time Rob Gale - Ed Steeves 48 1.0 2.0 (13.0 DNC) 1.0 1.0 3.0 13.0 DNC 34.0 21.0
3rd A Take 2 Roby Douglas 48 3.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 2.0 2.0 4.0 1.0 38.0 25.0
4th A Black Pearl Ross Leighton 48 4.0 3.0 3.0 5.0 10.0 RET 10.0 (13.0 DNC) 48.0 35.0
5th A HELOC Andrew Childs 72 (13.0 DNC) 13.0 DNC 2.0 6.0 10.0 TLE 2.0 13.0 DNC 59.0 46.0
6th A Barchetta Steve Davies 39 5.0 4.0 4.0 10.0 RET 10.0 RET (13.0 DNC) 13.0 DNC 59.0 46.0
7th A Njord Blaine McNeil 75 7.0 RET 6.0 6.0 10.0 DNF 10.0 TLE 11.0 (13.0 DNC) 63.0 50.0
8th A BRILLIANCE Todd Calder 48 (13.0 DNC) 13.0 DNC 7.0 4.0 10.0 TLE 8.0 13.0 DNC 68.0 55.0
9th A Even Flow Graham Roy 75 (13.0 DNC) 5.0 5.0 13.0 DNC 13.0 DNC 7.0 13.0 DNC 69.0 56.0
10th A Matador Greg Blunden 48 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 5.0 2.0 72.0 59.0
11th A McMac Sean McDermott/Rory Macdonald 87 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 1.0 13.0 DNC 79.0 66.0
12th A V-Tack John Sapp 87 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 10.0 RET 10.0 TLE 9.0 13.0 DNC 81.0 68.0

B Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: PHRFTOT, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Helm Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st B Can 63 Robert Stevens 117 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 2.0 1.0 9.0 7.0
2nd B Goat Whisperer Dale Robertson 117 3.0 3.0 4.0 1.0 (11.0 TLE) 8.0 4.0 34.0 23.0
3rd B FCB Michael O'Connor 114 2.0 (11.0 DNC) 2.0 3.0 11.0 DNF 3.0 11.0 DNC 43.0 32.0
4th B Demons Dance Andrew Watts 105 5.0 5.0 9.0 4.0 (11.0 RET) 7.0 2.0 43.0 32.0
5th B Painkiller Jane Filbee 114 6.0 7.0 3.0 10.0 RET (11.0 TLE) 9.0 3.0 49.0 38.0
6th B Flux Jordan McNeil 135 (11.0 DNC) 2.0 6.0 10.0 RET 11.0 RET 5.0 5.0 50.0 39.0
7th B Highlander Dan Pride 126 (11.0 DNC) 4.0 5.0 11.0 DNC 11.0 RET 4.0 11.0 DNC 57.0 46.0
8th B Persistence Mike Hoyt 114 4.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 10.0 RET 11.0 RET 1.0 11.0 DNC 59.0 48.0
9th B Colmonell Scott Christie 132 (11.0 DNC) 8.0 8.0 10.0 RET 11.0 TLE 6.0 6.0 60.0 49.0
10th B Surprisingly Average John Muir 96 8.0 OCS 6.0 7.0 10.0 DNF (11.0 RET) 11.0 DNF 11.0 DNC 64.0 53.0

C Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: PHRFTOT, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Helm Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st C Bleep Paul Rafuse 171 2.0 3.0 1.0 1.0 (9.0 DNS) 2.0 1.0 19.0 10.0
2nd C YELLOW KIRBY Brandon Ritchie 171 (22.0 DNC) 1.0 3.0 3.0 1.0 1.0 22.0 DNC 53.0 31.0
3rd C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 177 3.0 4.0 8.0 6.0 9.0 TLE (22.0 DNC) 3.0 55.0 33.0
4th C Gold Chain James Rafuse 177 (22.0 DNC) 6.0 7.0 4.0 9.0 DNF 6.0 4.0 58.0 36.0
5th C Auster Robert Merchant 183 5.0 (22.0 DNC) 6.0 8.0 9.0 DNS 4.0 5.0 59.0 37.0
6th C Hypewave Chris Veinot 162 1.0 2.0 (22.0 DNC) 2.0 9.0 RET 3.0 22.0 DNC 61.0 39.0
7th C Gem Peter Greenwood 177 (22.0 DNC) 10.0 5.0 10.0 9.0 DNF 5.0 22.0 DNC 83.0 61.0
8th C Barely Legal Reid/Wedlake/Bliss 162 4.0 (22.0 DNC) 2.0 5.0 9.0 RET 22.0 DNC 22.0 DNC 86.0 64.0
9th C Club J22 Joanne Seviour 177 (22.0 DNC) 12.0 4.0 11.0 22.0 DNC 9.0 7.0 RET 87.0 65.0
10th C Cavalier Andrew Murphy 183 6.0 8.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 124.0 102.0
11th C Club J22 Paul Gallant 177 (22.0 DNC) 11.0 22.0 DNC 7.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 128.0 106.0
12th C Juvenile Delinquent Ted Murphy 159 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 2.0 134.0 112.0
13th C Club J22 Patrick LaRoche 177 (22.0 DNC) 5.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 137.0 115.0
14th C J-Rouette Jackson Macaulay 162 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 7.0 22.0 DNC 139.0 117.0
15th C Club J22 Ryan Anderson 177 (22.0 DNC) 7.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 139.0 117.0
16th C Club J22 Race Team 6 177 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 8.0 22.0 DNC 140.0 118.0
17th C Club J22 Ian MacKilllop 177 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 9.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 141.0 119.0
18th C Club J22 Rory Scott-Black 177 (22.0 DNC) 22.0 DNC 9.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 141.0 119.0
19th C Club J22 Emily Roy 177 (22.0 DNC) 9.0 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 141.0 119.0
20th C Club J22 Race Team 1 177 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 10.0 22.0 DNC 142.0 120.0
21st C Club J22 Race Team5 177 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 12.0 RET 22.0 DNC 144.0 122.0

R1 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1835
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Rob Gale - Ed Steeves 48 0:54:14 1:05:47 1.0
2 A Dragonfly Keith Amirault 21 0:54:04 1:08:49 2.0
3 A Take 2 Roby Douglas 48 0:57:37 1:09:53 3.0
4 A Black Pearl Ross Leighton 48 0:59:48 1:12:32 4.0
5 A Barchetta Steve Davies 39 0:59:36 1:13:27 5.0
6 A Njord Blaine McNeil 75 RET   7.0

R2 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1835
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A Dragonfly Keith Amirault 21 0:35:57 0:45:46 1.0
2 A One More Time Rob Gale - Ed Steeves 48 0:38:09 0:46:16 2.0
3 A Black Pearl Ross Leighton 48 0:38:14 0:46:22 3.0
4 A Barchetta Steve Davies 39 0:39:24 0:48:33 4.0
5 A Even Flow Graham Roy 75 0:42:29 0:49:13 5.0
6 A Njord Blaine McNeil 75 0:44:41 0:51:45 6.0

R3 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1835
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A Dragonfly Keith Amirault 21 0:52:19 1:06:36 1.0
2 A HELOC Andrew Childs 72 0:59:05 1:08:47 2.0
3 A Black Pearl Ross Leighton 48 1:00:02 1:12:49 3.0
4 A Barchetta Steve Davies 39 0:59:32 1:13:22 4.0
5 A Even Flow Graham Roy 87 1:04:51 1:13:39 5.0
6 A Njord Blaine McNeil 75 1:04:14 1:14:24 6.0
7 A BRILLIANCE Todd Calder 48 1:03:55 1:17:32 7.0

R4 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1835
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Rob Gale - Ed Steeves 48 0:56:49 1:08:55 1.0
2 A Take 2 Roby Douglas 48 1:01:15 1:14:17 2.0
3 A Dragonfly Keith Amirault 21 0:59:54 1:16:15 3.0
4 A BRILLIANCE Todd Calder 48 1:03:39 1:17:12 4.0
5 A Black Pearl Ross Leighton 48 1:08:42 1:23:20 5.0
6 A HELOC Andrew Childs 72 1:13:49 1:25:56 6.0
7 A Barchetta Steve Davies 39 RET   10.0
7 A Njord Blaine McNeil 75 DNF   10.0
7 A V-Tack John Sapp 87 RET   10.0

R5 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1835
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A One More Time Rob Gale - Ed Steeves 48 0:32:05 0:38:55 1.0
2 A Take 2 Roby Douglas 48 0:53:03 1:04:21 2.0
3 A Dragonfly Keith Amirault 21 TLE   10.0
3 A Black Pearl Ross Leighton 48 RET   10.0
3 A HELOC Andrew Childs 72 TLE   10.0
3 A Barchetta Steve Davies 39 RET   10.0
3 A Njord Blaine McNeil 75 TLE   10.0
3 A BRILLIANCE Todd Calder 48 TLE   10.0
3 A V-Tack John Sapp 87 TLE   10.0

R6 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1805
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A McMac Sean McDermott/Rory Macdonald 99 0:55:17 1:01:34 1.0
2 A HELOC Andrew Childs 90 0:54:50 1:01:58 2.0
3 A One More Time Rob Gale - Ed Steeves 48 0:51:07 1:02:00 3.0
4 A Take 2 Roby Douglas 48 0:51:59 1:03:03 4.0
5 A Matador Greg Blunden 48 0:52:05 1:03:10 5.0
6 A Dragonfly Keith Amirault 21 0:50:05 1:03:45 6.0
7 A Even Flow Graham Roy 87 0:56:32 1:04:12 7.0
8 A BRILLIANCE Todd Calder 66 0:59:13 1:09:38 8.0
9 A V-Tack John Sapp 87 1:02:29 1:10:57 9.0
10 A Black Pearl Ross Leighton 66 1:00:33 1:11:12 10.0
11 A Njord Blaine McNeil 75 1:03:12 1:13:12 11.0

R7 - A Fleet

Start: A, Finishes: Finish time, Time: 1805
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 A Take 2 Roby Douglas 48 1:09:51 1:24:43 1.0
2 A Matador Greg Blunden 48 1:11:19 1:26:30 2.0
3 A Dragonfly Keith Amirault 21 1:16:38 1:37:33 3.0

R1 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1840
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Can 63 Robert Stevens 117 0:52:02 0:56:20 1.0
2 B FCB Michael O'Connor 114 0:52:34 0:57:10 2.0
3 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 0:52:55 0:57:17 3.0
4 B Persistence Mike Hoyt 132 0:56:41 0:59:58 4.0
5 B Demons Dance Andrew Watts 105 0:55:15 1:00:57 5.0
6 B Painkiller Jane Filbee 114 0:56:22 1:01:18 6.0
7 B Surprisingly Average John Muir 96 OCS   8.0

R2 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1840
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Can 63 Robert Stevens 117 0:29:22 0:31:47 1.0
2 B Flux Jordan McNeil 135 0:31:55 0:33:37 2.0
3 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 0:32:07 0:34:46 3.0
4 B Highlander Dan Pride 126 0:33:31 0:35:47 4.0
5 B Demons Dance Andrew Watts 105 0:32:44 0:36:07 5.0
6 B Surprisingly Average John Muir 96 0:32:33 0:36:26 6.0
7 B Painkiller Jane Filbee 114 0:34:01 0:37:00 7.0
8 B Colmonell Scott Christie 132 0:35:25 0:37:28 8.0

R3 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1840
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Can 63 Robert Stevens 117 0:51:44 0:56:00 1.0
2 B FCB Michael O'Connor 114 0:55:43 1:00:36 2.0
3 B Painkiller Jane Filbee 132 0:57:38 1:00:58 3.0
4 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 0:56:26 1:01:06 4.0
5 B Highlander Dan Pride 138 0:58:34 1:01:24 5.0
6 B Flux Jordan McNeil 135 0:59:05 1:02:13 6.0
7 B Surprisingly Average John Muir 96 0:57:01 1:03:49 7.0
8 B Colmonell Scott Christie 132 1:00:29 1:03:59 8.0
9 B Demons Dance Andrew Watts 129 1:00:26 1:04:13 9.0

R4 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1840
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 1:08:48 1:14:29 1.0
2 B Can 63 Robert Stevens 117 1:14:19 1:20:27 2.0
3 B FCB Michael O'Connor 114 1:14:00 1:20:29 3.0
4 B Demons Dance Andrew Watts 105 1:24:43 1:33:27 4.0
5 B Painkiller Jane Filbee 114 RET   10.0
5 B Flux Jordan McNeil 135 RET   10.0
5 B Persistence Mike Hoyt 114 RET   10.0
5 B Colmonell Scott Christie 132 RET   10.0
5 B Surprisingly Average John Muir 96 DNF   10.0

R5 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1840
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Can 63 Robert Stevens 117 1:56:12 2:05:48 1.0
2 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 TLE   11.0
2 B FCB Michael O'Connor 114 DNF   11.0
2 B Demons Dance Andrew Watts 105 RET   11.0
2 B Painkiller Jane Filbee 108 TLE   11.0
2 B Flux Jordan McNeil 135 RET   11.0
2 B Highlander Dan Pride 126 RET   11.0
2 B Persistence Mike Hoyt 114 RET   11.0
2 B Colmonell Scott Christie 132 TLE   11.0
2 B Surprisingly Average John Muir 96 RET   11.0

R6 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1810
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Persistence Mike Hoyt 132 0:50:38 0:53:34 1.0
2 B Can 63 Robert Stevens 117 0:49:37 0:53:43 2.0
3 B FCB Michael O'Connor 132 0:55:02 0:58:13 3.0
4 B Highlander Dan Pride 138 0:55:34 0:58:15 4.0
5 B Flux Jordan McNeil 135 0:56:08 0:59:07 5.0
6 B Colmonell Scott Christie 132 0:57:21 1:00:40 6.0
7 B Demons Dance Andrew Watts 105 0:55:39 1:01:24 7.0
8 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 0:57:22 1:02:06 8.0
9 B Painkiller Jane Filbee 108 0:57:15 1:02:51 9.0
10 B Surprisingly Average John Muir 96 DNF   11.0

R7 - B Fleet

Start: B, Finishes: Finish time, Time: 1810
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 B Can 63 Robert Stevens 117 0:52:55 0:57:17 1.0
2 B Demons Dance Andrew Watts 129 0:56:57 1:00:31 2.0
3 B Painkiller Jane Filbee 108 0:55:59 1:01:28 3.0
4 B Goat Whisperer Dale Robertson 117 0:57:21 1:02:05 4.0
5 B Flux Jordan McNeil 135 0:59:29 1:02:38 5.0
6 B Colmonell Scott Christie 132 1:00:28 1:03:58 6.0

R1 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1845
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C Hypewave Chris Veinot 162 0:55:59 0:56:38 1.0
2 C Bleep Paul Rafuse 171 0:58:45 0:58:40 2.0
3 C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 177 0:59:41 0:59:05 3.0
4 C Barely Legal Reid/Wedlake/Bliss 162 0:59:56 1:00:38 4.0
5 C Auster Robert Merchant 195 1:07:22 1:05:02 5.0
6 C Cavalier Andrew Murphy 183 1:10:43 1:09:25 6.0

R2 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1845
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C YELLOW KIRBY Brandon Ritchie 183 0:27:23 0:26:53 1.0
2 C Hypewave Chris Veinot 162 0:27:16 0:27:35 2.0
3 C Bleep Paul Rafuse 171 0:27:39 0:27:37 3.0
4 C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 189 0:28:42 0:27:56 4.0
5 C Club J22 Patrick LaRoche 189 0:29:31 0:28:44 5.0
6 C Gold Chain James Rafuse 189 0:30:24 0:29:35 6.0
7 C Club J22 Ryan Anderson 189 0:30:40 0:29:51 7.0
8 C Cavalier Andrew Murphy 183 0:30:36 0:30:02 8.0
9 C Club J22 Emily Roy 189 0:31:04 0:30:14 9.0
10 C Gem Peter Greenwood 177 0:30:48 0:30:30 10.0
11 C Club J22 Paul Gallant 189 0:31:45 0:30:54 11.0
12 C Club J22 Joanne Seviour 177 0:34:30 0:34:09 12.0

R3 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1845
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C Bleep Paul Rafuse 183 0:45:36 0:44:46 1.0
2 C Barely Legal Reid/Wedlake/Bliss 162 0:44:39 0:45:10 2.0
3 C YELLOW KIRBY Brandon Ritchie 183 0:48:16 0:47:23 3.0
4 C Club J22 Joanne Seviour 177 0:50:38 0:50:08 4.0
5 C Gem Peter Greenwood 189 0:52:22 0:50:58 5.0
6 C Auster Robert Merchant 195 0:53:15 0:51:24 6.0
7 C Gold Chain James Rafuse 189 0:53:10 0:51:45 7.0
8 C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 189 0:53:20 0:51:55 8.0
9 C Club J22 Rory Scott-Black 189 0:53:29 0:52:04 9.0

R4 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1845
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C Bleep Paul Rafuse 171 0:39:27 0:39:24 1.0
2 C Hypewave Chris Veinot 162 0:39:52 0:40:20 2.0
3 C YELLOW KIRBY Brandon Ritchie 183 0:41:41 0:40:55 3.0
4 C Gold Chain James Rafuse 177 0:45:23 0:44:56 4.0
5 C Barely Legal Reid/Wedlake/Bliss 162 0:44:41 0:45:12 5.0
6 C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 189 0:47:50 0:46:34 6.0
7 C Club J22 Paul Gallant 189 0:49:45 0:48:26 7.0
8 C Auster Robert Merchant 183 0:49:24 0:48:30 8.0
9 C Club J22 Ian MacKilllop 189 0:53:18 0:51:53 9.0
10 C Gem Peter Greenwood 189 0:53:23 0:51:58 10.0
11 C Club J22 Joanne Seviour 177 0:53:22 0:52:50 11.0

R5 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1845
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C YELLOW KIRBY Brandon Ritchie 171 1:56:37 1:56:27 1.0
2 C Bleep Paul Rafuse 171 DNS   9.0
2 C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 177 TLE   9.0
2 C Gold Chain James Rafuse 177 DNF   9.0
2 C Auster Robert Merchant 183 DNS   9.0
2 C Hypewave Chris Veinot 162 RET   9.0
2 C Gem Peter Greenwood 177 DNF   9.0
2 C Barely Legal Reid/Wedlake/Bliss 162 RET   9.0

R6 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1815
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C YELLOW KIRBY Brandon Ritchie 183 0:53:42 0:52:43 1.0
2 C Bleep Paul Rafuse 171 0:53:00 0:52:55 2.0
3 C Hypewave Chris Veinot 174 0:53:41 0:53:23 3.0
4 C Auster Robert Merchant 195 0:57:07 0:55:08 4.0
5 C Gem Peter Greenwood 189 0:59:54 0:58:18 5.0
6 C Gold Chain James Rafuse 177 1:00:04 0:59:28 6.0
7 C J-Rouette Jackson Macaulay 174 1:00:13 0:59:52 7.0
8 C Club J22 Race Team 6 177 1:01:41 1:01:04 8.0
9 C Club J22 Joanne Seviour 177 1:02:37 1:02:00 9.0
10 C Club J22 Race Team 1 177 1:05:18 1:04:39 10.0
11 C Club J22 Race Team5 177 RET   12.0

R7 - C Fleet

Start: C, Finishes: Finish time, Time: 1815
Rank Fleet Boat Helm Rating Elapsed Corrected Points
1 C Bleep Paul Rafuse 171 0:53:49 0:53:44 1.0
2 C Juvenile Delinquent Ted Murphy 159 0:54:26 0:55:19 2.0
3 C Luna Mary Lou Landry/Lorna Flemming 189 0:58:01 0:56:28 3.0
4 C Gold Chain James Rafuse 177 1:01:13 1:00:36 4.0
5 C Auster Robert Merchant 183 1:08:41 1:07:25 5.0
6 C Club J22 Joanne Seviour 177 RET   7.0

www.rnsys.com
[email protected]


Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com